FREEDIVING

Jeszcze kilka lat temu słowo to było albo niezrozumiałe, albo wywoływało lekko ironiczny uśmiech na twarzach nurków sprzętowych. Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej – nikogo już nie dziwią stojące na wodzie bojki i ludzie śmigający przy linie w głębiny. Powszechny i wygodny dostęp do Internetu ułatwiający organizację podróży po całym niemalże globie, stworzył nową generację wielbicieli podwodnego świata. Nie interesuje ich inwestowanie w drogi i ciężki sprzęt, dopłacanie za nadbagaż – wystarczy im maska, rurka, płetwy i lekka pianka, a zaoszczędzone pieniądze wolą przeznaczyć na dłuższe i bardziej egzotyczne wyjazdy. Wzrost popularności freedivingu bardzo wyraźnie można zaobserwować szczególnie w nurkowo atrakcyjnych miejscach, takich jak egipski Dahab, indonezyjskie Bali czy tajski Phuket, w których nikogo już nie dziwią pojawiające się co chwila nowe szkoły freedivingu i rzesze pasjonatów tej dyscypliny zjeżdżających się tam ze wszystkich stron.

CO TO JEST FREEDIVING ?

Zacznijmy od próby zdefiniowania.
Freediving to nurkowanie (pływanie pod wodą) bez użycia sprzętu umożliwiającego oddychanie po zanurzeniu, a krócej – nurkowanie na zatrzymanym oddechu.
Założenie jest proste – Freediver bierze wdech na powierzchni wody, zanurza się i pozostaje pod wodą (płynąc lub w bezruchu) tak długo, na jak długo pozwoli mu na to umysł, zjologia, poziom wytrenowania, doświadczenie lub asekurujący go partner.
De nicje jednak są proste i surowe, a określenie czym jest freediving staje się bardzo subiektywne i uzależnione od wielu czynników – wszystko zależy od tego co chcesz robić pod wodą.

KURSY PADI FREEDIVER

Jeżeli w czasie wakacji lub na urlopie lubisz oderwać się od rzeczywistości, zanurzyć się w przejrzystej wodzie chłonąc uroki podwodnego świata i cenisz sobie bezpośredni kontakt z naturą to właśnie zaczynasz swoją przygodę z freedivingiem. Wystarczy podstawowy sprzęt: maska, rurka i płetwy oraz kurs na poziomie PADI Freediver poprowadzony przez Instruktora freedivingu.

Jeżeli natomiast Twoim celem staje się głębokość, czas lub odległość, pokonywanie słabości własnego ciała i umysłu, zaczynają się regularne treningi, pojawia się podporządkowana nim dieta to oznacza, że freediving stał się stylem życia i swego rodzaju lozo ą. To już jest wskazaniem do szkolenia na wyższym poziomie – PADI Advanced Freediver i PADI Master Freediver.

DLA KOGO JEST FREEDIVING ?

Najprościej byłoby powiedzieć – dla każdego.

  • dla wszystkich, którzy chcą poznać uroki podwodnego świata bez dużych inwestycji w sprzęt do         nurkowania, a jednocześnie chcą zgłębić i zrozumieć możliwości własnego organizmu i nauczyć się je wykorzystywać, wydłużając czas pobytu pod wodą i zwiększając odległości i głębokości,
  •  dla wszystkich płetwonurków sprzętowych pragnących zrozumieć, dlaczego niektórzy zużywają mniej powietrza od innych i co trzeba robić, a czego nie wolno robić, żeby to zużycie zmniejszyć bez szkody dla organizmu oraz, że brak powietrza w automacie oddechowym wcale nie oznacza, że go nie ma.

Jednak w dwóch sytuacjach pojawiają się ograniczenia. Pierwsza to przeciwwskazania ze względu na stan zdrowia. Na wszystkich poziomach szkolenia programu PADI Freediver wymagane jest wypełnienie formularza Medical Statement i, jeżeli będzie taka konieczność, dostarczenie zaświadczenia od lekarza o braku przeciwwskazań do nurkowania na zatrzymanym oddechu. Drugim czynnikiem jest minimalny wiek. Dla kursu Basic Freediver jest to 12 lat, dla kursów Freediver i Advanced Freediver – 15 lat, a dla kursu Master Freediver – 18 lat.

Cena | opłata za szkolenie - 990zł

Cena obejmuje

  • 4 zajecia teoretyczne (10h)
  • 4 zajęcia basenowe (6h)
  • 4 zajęcia basenowe (6h)

Cena nie obejmuje

  • opłaty certyfikacyjnej PADI – 100 zł.

Terminy szkoleń

Zarezerwuj miejsce już dziś!

Skontaktuj się z nami już dziś!

Top Divers Sp z o.o.

ul. Jarosława Dąbrowskiego 71
02-586 Warszawa

Szkoła +48 502 188 250
Sklep +48 502 188 250
@ kontakt@topdivers.pl

Godzinny otwarcia

Poniedziałek 16:00-19:00
Wtorek-Piątek 13:00-19:00
Sobota 11:00-15:00
Formularz kontaktowy