Dla kogo jest kurs?

Dla każdego z nas!

Zycie ludzkie to największy dar, którego ratowanie jest obowiązkiem każdego z nas. Czasem jednak dobre chęci to za mało.

Kurs pierwszej pomocy EFR dedykowany jest dla każdego, kto chce czuć się pewniej i wiedzieć jak prawidłowo zareagować w sytuacji zagrożenia życia w tym utraty przytomności, zatrzymania krążenia, czy udaru.

Uczestnicy kursu uczą się stosowania odpowiednich kruków w trakcie rozpoznania i prowadzenia akcji ratunkowej oraz  ćwiczą praktyczne umiejętności w bezpiecznym środowisku. Nowa wiedza wspierana jest dodatkowo przez podręcznik w języku polskim oraz materiały video.

Kurs pierwszej pomocy EFR spełnia wymagania w zakresie CPR oraz [pierwszej i drugiej pomocy medycznej konieczne do ukończenia kursów PADI REscue Diver oraz PADI DiveMAster

Czego nauczysz się w trakcie?

  •  Pierwsza pomoc medyczna . Uczymy kroków i technik podtrzymania życia. Będziecie ćwiczyli  umiejętności opieki nad pacjentami , którzy nie oddychają, mają zatrzymaną akcję serca, mogli doznać urazu kręgosłupa, są w szoku lub obficie krwawią. Nauczycie  się jak wykonywać Resuscytację Krążeniowo Oddechową ( RKO – CPR) oraz monitorować pacjenta w sposób dający szanse na przyjazd służ medycznych.

  • Druga pomoc Medyczna . Z uwagi na to , że wiele medycznych przypadków nie zagraża życiu a służby medyczne mogą dotrzeć z opóźnieniem lub wcale, nauczymy Cię używania drugiej pomocy medycznej w celu redukcji bólu i zapobieganiu dalszym uszkodzeniom. Nauczysz się różnych sposób obchodzenia się z urazami i chorobami oraz będziesz ćwiczył bandażowanie i usztywnianie.

  • Pomoc Dzieciom –    Ten kurs uczy uczestników i pozwala im w praktyce poznać specyfikę pomagania noworodkom, niemowlakom i dzieciom w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnych.  Kurs został zaprojektowany zarówno z myślą o osobach pracujących z dziećmi jak i rodzicach, często bezradnych w momencie wypadku.

  • RKO & AED –  Ta część kursu skupia się na Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej w połączeniu z automatycznym defibrylatorem AED. Coraz częściej w miejscach pracy i miejscach publicznych instalowane są AED – urządzenia służące do ratowania życia. Nauczymy Was jak wykorzystać je w sprawnej akcji ratunkowej.

Cena | opłata za szkolenie - 450zł

Cena obejmuje

  • sesje teoretyczną oraz sesję praktyczą
  • fantomy szkoleniowe
  • Kawa i herbata
  • materiały w języku polskim
  • AED szkoleniowy
  • Certyfikat EFR ( Emergency First Reponse)

Cena nie obejmuje

Terminy szkoleń

fotolia szkolenie nurkowanie
01/12

Kurs EFR Pierwsza pomoc

09:00 - 18:00

Zarezerwuj miejsce już dziś!

Skontaktuj się z nami już dziś!

Top Divers Sp z o.o.

ul. Jarosława Dąbrowskiego 71
02-586 Warszawa

Szkoła +48 502 188 250
Sklep +48 502 188 250
@ kontakt@topdivers.pl

Godzinny otwarcia

Poniedziałek 16:00-19:00
Wtorek-Piątek 13:00-19:00
Sobota 11:00-15:00
Formularz kontaktowy